Skyrim Türkçe Mod 50.000 aboneye ulaştı

Skyrim oyunu Elder Scrolls serisinin beşinci ve en popüler oyunu olarak bilinir. Bethesda tarafından geliştirilen açık dünya, RPG oyunudur.

Skyrim Steam Sayfası

16 çevirmenin muazzam bir emeği sonucu 31 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan Skyrim Türkçe Mod, daha ilk günkü kurulumuyla Steam Workshop’ta ikinci yılını tamamladı. Mod, OyunÇeviri bünyesinde, yine Crewals’ı kuran ekip tarafından 1.5 yılda çevrilmişti.

Workshop Türkçe Yama Sayfası

Geçen 2 yılın ardından, yamamızı 50.000 oyuncuya ulaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Oyuna gelen diğer 3 DLC de başka ekipler tarafından Türkçe olarak yayınlandı.

skyrim_stats

Modun hala popüler olması ve her indirim döneminde beni yüzlerce mail yazmaya zorlaması her şeye rağmen oldukça sevindirici. Çok eleştiri aldık, çok teşekkür aldık, hala da Skyrim’in etkilerini yaptığımız resmi yazışmalarda görüyoruz.

Oyundaki kitaplardan, şehir tabelalarına; parşömenlerdeki şiirlerden metal paranın üzerindeki metinlere kadar her şeyini çevirdiğimiz bu oyun bizim muhtemelen en büyük projemiz olarak kalacak.

Şahsen yönettiğim bu proje sayesinde tanıştığım insanlar halen Crewals’ın kemik kadrosunu oluşturuyor. Elbette işler resmileşince, böyle büyük oyunları artık çeviremez olduk. Küçük bütçeli anlaşmalar yapıp emin adımlarla yavaş yavaş büyümeyi hedefliyoruz.

Share :