Wyndelius Gatharian’ın Günlüğü

  0
  1068

  Çeviren: Cem Filiz

  18 Ocak 200 4.Çağ

   

  Höyüğün içinde kamp kurdum. Aradığım yer burası olmalı. Araştırmalarıma göre mezar odası burada olmalı. Tek ihtiyacım olan rahatsız edilmeden pençeyi bulmak. Buralarda bir yerlere gizlenmiş olmalı.

  ————————

  25 Ocak 200 4.Çağ

  Bugün Wilhelm denen ahmaktan kıl payı kurtuldum. Höyüğün girişine kadar geldi ama bir çantadaki bazı çanak çömlek kırıklarını şangırdatarak onu korkutmayı başardım. Neyse ki böyle insanlar kendi iyilikleri için fazla batıl inanca sahip oluyorlar. Bu bana bir fikir verdi.

  ————————

  28 Ocak 200 4.Çağ

  Birkaç başarısız denemeden sonra meraklıları kandıracak karışımı hazırlamayı başardım. Parlaklığı kusursuz. Tam olarak Ivar Köyü halkının bu höyükte yaşadığına inandığı ruhlardan biri gibi görünmeliyim. Yarın bunu test edeceğim.

  ————————

  29 Ocak 200 4.Çağ

  Gayet başarılı! Hayal ettiğimden daha çok işe yaradı. Tek yapmam gereken höyüğün girişinde dolaşıp kollarımı sallamak oldu. İnsanlar kaçarken kendimi gülmemek için zor tuttum. Ben pençeyi aramaya devam ederken bu onları uzak tutmaya yetecektir.

  ————————

  11 Eylül 200 4.Çağ

  Neredeyse yarım yıl geçti ama hala pençe ya da bulunduğu yer hakkında bir işaret bulamadım. Bu beni çıldırtmaya başladı. Burada olmalı! Başkalarından yardım alma riskini göze alamam o nedenle yalnız devam etmek zorundayım.

  ————————

  20 Kasım 200 4.Çağ

  Pençe burada değil. Burada olmamalı. Bu doğru değil. Ivar Köyü halkının işi olmalı. Beni kandırmış olmalılar, bana oyun oynuyorlar. Mezar odasını kendileri bulup hazineyi kendileri için istiyorlar!

  ————————

  18 Aralık 200 4.Çağ

  Neden? Neden bana eziyet ediyorlar? Neden beni öldürmüyorlar? Ben… Ben kimim? Aklım bulanık, hiçbir şey hatırlamıyorum. Amacımı hatırlamak için günlüğümü okumalıyım. Ben bu mezarın bir parçası mıyım yoksa? Burayı korumam mı bekleniyor? Bana neler oluyor?

  ————————

  1050 1.Çağ

  Hazinemi ele geçiremeyecekler. Bütün suçlarının sonuçlarına katlanacaklar. Her kim ki bu duvarlardan içeri adım atacak olursa öfkemin ve gücümün tadına bakacak. Ben Saklı Ocak Höyüğü’nün koruyucusuyum! Bana karşı gelen herkesi öldüreceğim!

  ————————

  Bedirhan Köse
  Oyunların dünyasına girmekten, gezmekten ve incelemekten büyük zevk alan Bedirhan, dijital ortamda kendi mekanlarını meydana getirmekte ve kendi hikayelerini yazmakta. -"İyi bir oyun, oyundan fazlasıdır."