Trol Öldürme

  0
  6279

  Çeviren: Cem Filiz

  Selam sana dost gezgin, bu rehbere hoş geldin!

  Bu sayfalarda sana, trollerin şaşırtıcı iyileşme güçlerini etkisiz hale getirmek ve onların soğuk hava tutkularından avantaj sağlamak dahil olmak üzere onlarla ilgili her şeyi açıklayacağım. Hatta şahsen test edip onayladığım trol öldürme sırlarımı da seninle paylaşacağım.

  İlgini çekebildim mi? Umarım öyledir! Bilmelisin ki trol yağı değerli bir ticaret malıdır ve hırslı bir trol avcısı için bir servet ve şeref kaynağı olabilir.

  Başlayalım o zaman!

  Bölüm I: Bir Trol Gördüğünde!

  Eğer bir trol gördüğünü düşünüyorsan sakinliğini koru ve yavaşça geri çekil. Bilge avcılar yapılan hazırlığın başarının anahtarı olduğunu bilir ve sen de elbette hazırlık yapmadan trol avlamak istemezsin.

  Peki gördüğün şey gerçekten bir trol mu?

  İlk adım avını uygun şekilde tanımlamaktır. Troller genel hatlarıyla insan şeklindedir, pençe uçlu tırnaklara sahip uzun, kaslı kolları vardır. Bu yaratığın büyük ağzı keskin dişlerle doludur ve bu dişler kitabımı satın almayan ahmak avcıların kemiklerini çiğneyecek güçte olabilir.

  Şüphesiz bir trolün en sıradışı ve belirgin özelliği alnının ortasındaki üçüncü gözüdür.

  Trolün derisi kalın, tüylü bir kürk ile kaplıdır. Yaşadığı bölgeye göre bu kürkün rengi çeşitlilik gösterir. Mağara trollerinin kürkü kahverengimsidir, ayaz ve kar trollerinin kürk rengi beyazdır.

  Bölüm II: Kendini İyileştirmeyi Kes

  Artık bir trol olduğunu belirledin ve canavarı kapışmaya hazır olarak sinsice izliyorsun. İddialı bir mücadeleye hazırsın ama elbette senin hayatta kalmanı sağlayacak kazançlı bir mücadele olmalı.

  Fark edeceğin ilk şey trollerin boyutlarına göre inanılmaz hızları ve güçleri olacaktır. Troller güçlü kol darbeleriyle ve pençe saldırılarıyla avını yumruklamayı severler. Bu nedenle yanında bir kalkan bulundurman iyi olur.

  Eğer bir kalkan kullanmadan bir trole meydan okuyacak kadar cesursan ( ya da ahmaksan) kullandığın silah her ne olursa olsun onunla canavarın darbelerini savuşturacak kadar uzman olman gerekir. Trollerin kısa sürede yaralarını iyileştirme yetenekleri vardır. Bu nedenle bir trolle uzun sürecek bir mücadeleye girmek istemezsin. Hız ve hücum bir trolle baş etmenin anahtar kelimeleridir, bilmelisin ki Tamriel’de daha dayanıklı başka yaratık yoktur.

  Elbette hız ve hücum kızgın bir trolle mücadele etmeni sağlayacaktır ama onu yenmen için benim gizli silahımı öğrenmelisin.

  Bölüm III: Finn’in Gizli Silahı

  Ateş, dostum. Bu kelimeyi hafızana yerleştir, trol avcılarının ölümcül silahı ateştir.

  Uğraşsam da bir trolle mücadelede ateşin önemini abartamam. Soğuk iklimlerde yaşamayan troller bile ateşe karşı dayanıksızdır. Eğer ateş büyülerinden birini kullanamıyorsan da yanında alev tılsımına sahip bir silah bulundurmalısın.

  Peki neden troller ateşe karşı dayanıksızlar? Söylentilere göre trollerin kendilerini iyileştirme özellikleri yanık yaralarında daha etkisiz oluyor. Kesin cevabı tam olarak bilmiyorum ama ateşin trollerde etkili olduğuna yemin ederim. Bu birçok kez kanıtlandı.

  Bölüm IV: Trolün Yağını Çıkartma

  Trolü öldürmüş olabilirsin ama daha işin bitmedi.

  Alevlerin sönmesini bekle ve ardından trolün cesetini incele. Eğer şanslıysan bir eczacıya güzel fiyata satabileceğin yağ katmanları bulacaksın. Eğer simya yeteneğin varsa kendin de çeşitli iksirler ve kuvvetli ilaçlar yapmak için bu yağ katmanlarını kaynatabilirsin.

  Eğer bulabilirsen, trolün yuvasını da kontrol etmeyi unutma. Orada bu kitabı satın almayacak kadar kıt akıllı bazı ahmak maceraperestlerden geriye kalanları bulabilirsin. Şüphe yok ki bulduğun paraları daha akıllıca bir amaçla kullanacaksındır.

  Artık zengin ve itibarlı bir trol avcısı olarak yaşayabilmek için gerekli her şeyi biliyorsun. Git o zaman! Dışarı çık ve kendine birkaç trol bul!

  İngilizce öğretmeni, oyun bağımlısı, RPG hayranı, Crewals.com'un kurucusu. Evli, iki çocuk babası. Oyun tutkusuna karşın eşinin anlayışına hayran.