Pelinal’in Şarkısı – Bölüm 5: Morihaus Sevgisi Üzerine

  0
  670

  Çeviren: Anıl Yılmaz

  [Editör’ün Notu: 1-6 arası ciltler İmparatorluk Kütüphanesi’nde bulunan Reman Yazmaları’ndan alınmıştır. İkinci Çağ’ın başlarında bilinmeyen bir alim tarafından toplanan bölümlerin suretidir. Bunun ötesinde, bölümlerin bazıları aynı döneme ait gibi gözükse de (hatta belki de aynı yazmaya) asıl yerleri hakkında pek az şey bilinmektedir. Fakat bu altı bölümün tarihlenmesiyle ilgili bilimsel bir oy birliği henüz bulunmadığından, bu konu hakkında burada bir fikir beyan edilmeyecektir.]

  Morihaus’un, Kyne’ın oğlu olduğu katı bir gerçekliktir ama Pelinal’in gerçekten Shezarrine olup olmadığı hakkında bir şey söylememek en iyisi olur (çünkü bir keresinde, kısa kılıç ustası Plontinu, bu konu hakkında bir yorum yaptı ve o gece güveler tarafından boğularak öldürüldü). Gerçi, bu ikili, Morihaus ve Pelinal, birbirlerinden aile üyesi olarak bahsediyorlardı, Morihaus bir kademe aşağıdaydı ve Pelinal onu çok seviyor, onu yeğeni olarak görüyordu fakat tüm bunlar, ölümsüzlerin hayalleri de olabilir. Savaş zamanı Pelinal, Morihaus’a hiçbir zaman akıl verme gereği duymadı. Çünkü bu boğa-adam muhteşem dövüşüyor, adamlarına çok iyi önderlik ediyordu. Hiçbir zaman da Delilik yoluna girmedi ama Ak-elli, Perrif’e duyduğu sevginin çoğalmasına karşı uyardı onu. “Bizler Ada’yız, Mor, olayları sevgiyle değiştiririz. Bu dünyaya daha fazla canavarlık getirmemeye dikkat etmeliyiz. Eğer karşı koymazsan, o seni alacak ve eğer buna izin verirsen, tüm Cyrodiil’i baştan aşağı değiştirmiş olacaksın.” Ve bunun sonunda boğa, boğa olduğu için utandı çünkü her daim Paravania için kendini fazla çirkin hissediyordu, özellikle de karşısında soyunduğu vakitlerde. Ardından homurdandı ve başını Secunda ayının ışığı altında sallayarak dedi ki: “O, burnumun üzerinde gezinen bu ışık gibi: kimi zaman bir tesadüf ama geceleyin ne zaman başımı hareket ettirsem, o hep orada. Yani sen de biliyorsun ki, benden istediğini yapmam imkansız.”

  Bedirhan Köse
  Oyunların dünyasına girmekten, gezmekten ve incelemekten büyük zevk alan Bedirhan, dijital ortamda kendi mekanlarını meydana getirmekte ve kendi hikayelerini yazmakta. -"İyi bir oyun, oyundan fazlasıdır."