Gallus’un Günlüğü

  0
  917

  Çeviren: Onur Kurtuluş

   

  Mercer Frey beni atlatmaya devam ediyor. Sanırım onu takip ettiğimin farkına vardı ve gereksiz şeylerle uğraşmıyor. Onu kandırabilmek için elimden geleni ardıma koymuyorum. Düzenbazlık yapmak zorunda kalmaktan nefret ediyorum. Bülbül olduğum zaman, yeni keşfedilen yeteneklerimi dostlarıma karşı kullanacağım aklımın ucundan bile geçmezdi.

  Bugün kıl payı kurtuldum. Mercey Frey aniden girdiği anda sarnıçta uyumaya hazırlanıyordum. Duvarın arkasına saklanmıştı ama onu hemen fark ettim. Odada dikkatlice geçerek yürüyerek kasanın kapısına yaklaştı ama sonra aniden durdu ve saklandığım yere doğru dönerek yürümeye başladı. Hiç kımıldamadan durdum, hatta nefes bile almadım ama artık saklandığım yer açığa çıkmıştı. Aniden döndü ve Testi’ye doğru yürümeye başladı. Ne yapıyor bu adam?

  Sonunda Mercer Frey’in yaptıklarını açıklayabilecek bir delil buldum. Bir cevap bulmak için onu izlemek veya evine gizlice girmek yerine tanıdığım bütün çenesi düşük kişilerle konuştum. Birkaç hafta sürdü ama Maul ilgi çekici bir bilgi sunabildi. Mercer, Lonca’yla alakalı olmayan şeylere çok büyük meblağlar harcıyormuş. O kadar parayı nereden bulduğu kafama takıldı. Kasayı açılamazdı, peki bu kadar parayı nereden buluyordu?

  Kaynaklarım tarafından doğrulandı. Mercer, aşırı derecede savurgan bir şekilde ve kişisel zevklerine çok büyük meblağlarda para harcayarak yaşıyormuş. Karşısına hemen çıkabilmek için daha fazla kanıt gerekliydi. Lonca’dan çalıyor olmalıydı. Ama bir kanıtım olmadan bunlar sadece asılsız iddialar olurdu. Mercer, zengin bir aileden geliyordu ama harcadığı paralar çok fazlaydı.

  Konuyu enine boyuna düşündüm. Mercer’in bu kadar fazla para harcayabilmesinin tek bir yolu vardı. Bunun mümkün olduğuna konusunda bile tereddüt ettim. Alacakaranlık Kabri’ne nasıl saygısızlık edebilirdi? Bu kişisel hırslar ve sıradan hırsızlıktan çok daha öte bir şeydi. Yaptığı şeyler, yüzlerce yıldır hiçbir şey yaşamamış olan Bülbüller’in sonuna neden olabilirdi. Neden? Neden inandığı her şeyi kenara atabildi? İhtiyacım olan tek şey kanıt.

  Mercer Frey, bugün benimle Kar Örtü Kutsimekanı’nda buluşmak istedi. Notu bir ulakla gönderdiği için orada olduğunu varsayıyorum. Bunun bir tuzak olduğunu düşünüyorum ama başka şansım yok. Mesajında, buluşmanın acil yapılması gerektiği ve Lonca işleriyle ilgili olduğu yazılıydı, bu yüzden gitmek zorundaydım. Yanımda birini götürme riski alamazdım ama Karliah’nın emre uymayıp takip edeceğinden emindim.

  Bedirhan Köse
  Oyunların dünyasına girmekten, gezmekten ve incelemekten büyük zevk alan Bedirhan, dijital ortamda kendi mekanlarını meydana getirmekte ve kendi hikayelerini yazmakta. -"İyi bir oyun, oyundan fazlasıdır."