Ayaz Örümceği Zehri Elde Etme

  0
  2060

  Çeviren: Enes Yetiş

  Örümcek zehri stoklarım neredeyse tükendi. Bu ölümcül eklembacaklılarla en son karşılaşmamdan kalan yaralarımdan dolayı artık bu işi kendim yapamıyorum. Bu yüzden seni işe aldım.

  Örümceklerin zehrini almak basit ama biraz riskli bir iş. Bu rehberi, benim yaptığım bazı hataları sen de yapmayasın diye yazdım.

  Ayaz Örümcekleri çoğunlukla mağaralarda yuvalanırlar. Kuzeyin keskin soğuklarından pek etkilenmezler. Zaten isimlerinden de anlaşıldığı üzere, soğuğa karşı oldukça dirençlidirler.

  Yiyecekleri tükendiğinde, avlanmak için dışarıya, açık araziye çıkarlar. Ve bu sekiz bacaklı şeytanlar sıklıkla, sığınak bulmak ümidiyle bölgelerine giren talihsiz canlıları pusuya düşürüp avlarlar.

  Ayaz Örümceğinin yuvasını bulmanın en kolay yolu, ağları takip etmektir. Ancak bu ağlara takılmamak için son derece dikkatli olmalısın çünkü yetişkin bir adamı bile tuzağa düşürebilecek kadar güçlüdürler. Vücudunun herhangi bir yeri yapışkan ağa bir kere temas etti mi, yardım almadan ondan kurtulmak neredeyse imkansızdır.

  Ayrıca, gözün hep tavanlarda olsun. Ayaz Örümceği atik olduğu kadar sinsidir de ve sen daha farkına bile varmadan tavandan üzerine düşüp ölümcül dişlerini etine geçirebilir.

  Bir örümceği, kendini fark ettirmeden bulduğun sürece, zehrini elde etmek çok basittir. Avlarını etkisiz hale getirmek için ağlarına bel bağlarlar, açık alanda göğüs göğse yapılan dövüşlerde pek çetin ceviz değillerdir. Eğer büyü sanatlarında iyiysen, buz veya soğuk büyülerle kendini boşu boşuna yorma. Ateş büyüleri kullan, çok daha fazla işini görür.

  Bunu da söyledikten sonra, iyi avlanmalar diliyorum, yolun açık olsun. Unutma, örümcek ağlarında ganimete falan rastlarsan hepsi senindir.

  ————————

  Son olarak; delik ne kadar büyükse, örümcek de o kadar büyüktür.

  Bedirhan Köse
  Oyunların dünyasına girmekten, gezmekten ve incelemekten büyük zevk alan Bedirhan, dijital ortamda kendi mekanlarını meydana getirmekte ve kendi hikayelerini yazmakta. -"İyi bir oyun, oyundan fazlasıdır."